Už tradične v zimnom období organizuje KST STAVBÁR Žilina prechod zamrznutými roklinami Slovenského raja. Tento rok v poradí už 47 ročník tejto krásnej a populárnej akcie prilákalo takmer 50 členov nášho klubu.

Tento ročník bol v znamení ideálneho počasia, krásne slnečné a mrazivé podmienky vytvorili v kaňonoch perfektné podmienky a mohli sme sa kochať zamrznutými vodopádmi a roklinami.

Pod vedením predsedu klubu Miťka sa plný autobus turistov, plus ešte jedno auto, ubytoval na Čingove v hoteli Trio. Za krásneho počasia sa turisti rozdelili na viac skupín a v sobotu sme si boli pozreť v Sokoliu dolinu, Piecky, Tomašovský výhľad atď. Dívali sme sa aj borcov, ktorí liezli ľadopády – nádhera. Potom v nedeľu Suchú Belú, Kláštorskú roklinu – Kláštorisko, Prielom Hornádu a všetci sme sa stretli na Podlesku odkiaľ sme odchádzali domov. Keď bola fajn partia tak nálada výborná a hlavne, že sa nikomu nič nestalo.

Fotografie z akcie si môžete pozrieť v galérii Vojta Kasanického tu: https://eu.zonerama.com/vojtechkasanicky/Album/8157542

Vojto Kasanický

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *