Priatelia turisti,

v dňoch 15.6 – 18.6.2023 sa uskutočnila plánovaná akcia „Cyklo Osrblie“. Akcie sa zúčastnilo celkom 30 priateľov turistiky (28 cyklistov a dve odvážne pešie turistky). Ubytovaní sme boli v peknom penzióne Perla Osrblie. Nakoľko sme mali zabezpečené výborné počasie urobili sme krásne cyklo i pešie túry.

Vo štvrtok sa skôr príchodzí zúčastnili opekačky na Štompe (Hrebeň Veporských vrchov) pod vedením Dašky Kodajovej.
piatok nás čakala Kráľovská etapa Osrblie – Hronec – Kamenistá dolina – Tajch Hrončok – Meandre Kamenistého potoka – Sihla – Tlstý javor –  Čierny Balog – Hronec – Osrblie . Celkom 65 km krásnou prírodou. Pešia sekcia (Katka a Renátka) absolvovali trasu na Hrb (stred Slovenska), Ľubietovský Vepor a späť do Osrblia. Večer perfektná opekačka a hudobná produkcia pod vedením gitaristu Peťa.
sobotu si cyklisti  „vybehli“ na chatu Pod Hrbom okolo najstaršej vysokej pece v Európe. Tri Vody. Niektorí nezapreli v sebe peších turistov a išli pozrieť Slovensko z jeho geografického stredu, vrchu skaliska Hrb. Po gulášiku a pivku sa väčšina vracala na základňu cez Zadné Žliebky – Lopej – Podbrezovú – Hronec. V Hronci sa konala ochutnávka vyprážaných žabích stehienok. Pešia sekcia doplnená Dáškou išla trasou Osrblie – Štomp – Hájny grúň -Hronec. Na Hájnom grúni je pomník veľkého rodáka z Hronca Lacka Chudíka. Večer opäť niečo na grile a živá hudba.
nedeľu sa výborná partia rozišla, ale cestou domov si ešte niektorí urobili svoj program. Či to bola návšteva Ľupčianskeho hradu, alebo cyklo v okolí Čertovice – vyšli sme cca do 1.400 m.n.m. Z mojej pozície chcem poďakovať všetkým účastníkom. Boli, ste super! ĎAKUJEM všetkým za príjemne strávené chvíle v krásnom prostredí.

P.S. Chcel by som poďakovať za perfektnú akciu hlavným organizátorom Jurkovi Danišovi a Daške Kodajovej!

Fotografie z akcie si môžete pozrieť v galérii Google Photos.

Miťko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *