Milí priatelia turistiky !

 

Sme veľmi radi, že ste zavítali na internetovú stránku Klubu slovenských turistov Stavbár Žilina. Na tejto stránke nájdete  informácie o plánovaných akciách ktoré organizujeme, ale aj o tých, ktoré máme za sebou. Prostredníctvom nej by sme Vám chceli prezentovať činnosť nášho klubu. Členovia nášho klubu sa aktívne zúčastňujú nielen pravidelných podujatí pešej turistiky, lyžiarskej turistiky (bežkári), cykloturistiky, vodnej turistiky, ale aj vysokohorskej turistiky a v poslednej dobe ak aktivít na in-line korčuliach.

Radi v našej spoločnosti privítame aj nových priateľov. Rozšírili by sme nielen členskú základňu celoslovenskej rodiny Klubu slovenských turistov  (ďalej len KST), ale aj základňu nášho klubu KST Stavbár Žilina. Všetko podstatné k tomu nájdete v sekcii: Členstvo

V príspevkoch z minulých akcií sa nachádza veľa fotografií, ktoré vám priblížia činnosť klubu od založenia až po jeho súčasnosť. Ak sa poriadne zadívate, určite sa tu niekto z vás spozná, prípadne spozná svojich turistických priateľov. Ďalej by sme vám chceli priblížiť naše hlavné pravidelné akcie, ktoré organizuje KST Stavbár ako aj akcie, ktoré organizujú ostatné KST nášho regiónu a naši členovia  sa na nich pravidelne zúčastňujú.

Našou najstaršou  a medzi členmi KST Stavbár veľmi obľúbenou akciou, je Zimný prechod roklinami Slovenského Raja. Ďalej medzi veľmi populárne akcie s bohatou históriou patrí Výstup na Sivý vrch a Silvestrovský výstup na Rozsutec. Veľkým lákadlom pre členov KST Stavbár, ale aj pre ich neregistrovaných priateľov sú každoročné akcie „na vode“. Akcie vodnej turistiky, či už na našej najväčšej rieke Dunaj a jej ramenách,  alebo riekach Dunajec, Váh a Hron sú veľmi obľúbené. Každoročne patria medzi najviac obsadené a tešia sa veľmi dobrej povesti. V nedávnej minulosti pribudli akcie, ktoré si tiež našli svoje miesto v turistickom kalendári nejedného turistu. Jedná sa o akciu organizovanú v Kremnických vrchoch na chate Hostinec, pre in-line korčuliarov „Rýchla korčuľa“ na hrádzi Vodného diela v Žiline a obnovená tradícia diaľkového turistického pochodu Žilinská 15, 25 a 50tka. V posledných rokoch sa v mesiaci kapustníc a vianočných punčov aj my  lúčime s odchádzajúcim rokom na vianočnom posedení spojenom s výstupom na vrch Straník.

Samozrejme to nie je všetko, čo s nami môžete prežiť. Počas celého roku nás naše kroky zavedú do  takmer  všetkých hôr Slovenska. Do Vysokých, Západných alebo Nízkych Tatier, Veľkej a Malej Fatry, ale nezriedka  aj mimo Slovenskej republiky. Prostredníctvom tejto stránky by sme sa chceli s Vami podeliť o naše bohaté zážitky z týchto akcií, priblížiť Vám čo všetko sme prežili ale aj všetko to, čo by sme ešte chceli zažiť. Týmto by sme Vás všetkých chceli inšpirovať a pozvať, aby ste sa pripojili k nám, a stali sa aj vy platnými členmi nášho KST,  aby sme mohli spoznávať krásy našej nádhernej krajiny spoločne.

Dimitar Conev, predseda klubu

 

Stanovy klubu KST STAVBÁR Žilina: Stanovy KST STAVBÁR Žilina