Cez víkend,  13.-14. mája 2017 sa za perfektného počasia uskutočnil kurz základov letnej vysokohorskej turistiky. Účastníci sa počas kurzu oboznámili so základmi bezpečného pohybu vo vysokých horách a s potrebnou výstrojou a výzbrojou vysokohorského turistu. Členovia klubu, ktorí sa kurzu zúčastnili (dokopy 8 osôb), si mohli okrem teoretických vedomostí aj prakticky vyskúšať lezenie na skale (do obťiažnosti III+ UIAA), zlaňovanie, istenie ako aj bezpečný postup na zaistených cestách (via ferraty) a obnovili si poznatky z prvej pomoci v horách. Ako čerešničku absolvovali zúčasnení bez akýchkoľvek problémov zlanenie cez previs o dĺžke 40 metrov a spoločne vystúpili na Hoblík vo Višňovskej doline.

Všetci zúčastnení podľa môho názoru bravúrne zvládli všetky nástrahy, naučili sa (snáď) užitočné vedomosti, prekonali samých seba a s vypätím fyzických ale aj psychických síl liezli, zlaňovali a prekonávali cvičnú feratu obtiažnosti C. Špeciálna vďaka patrí Vladkovi Cesnekovi, ktorý absolvoval kurz minulý rok a teraz nezaľáhal a popri obnovení si vedomostí pomáhal pri dohľade na nových účastníkov.

Kurz sa uskutočnil v Porúbke na cvičných skalách, sektor Lietačky a pod kopcom Hoblík vo Višňovskej doline na cvičných skalách a zaistených cestách, ktoré sú inštalované pod vrcholom.

Fotky z akcie si môžete pozriet na stránke Google Photos.

Marián Magdolen, inštruktor VhT

One thought on “Kurz: Základy VhT – letná častˇ

  1. Som nadšená z vynikajúcej akcie, veľmi by ma potešilo, keby takýchto akcií bolo viac, kde by sme nadobudnuté znalosti mohli zopakovať a rozvíjať, a tešiť sa tak z nádhernej prírody ako aj zo spoločných zážitkov v kruhu nových kamarátov – členov Kst .ĎAKUJEM za hodnotný zážitok. Jana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *