V dňoch 19.7.- 23.7.2017 sa uskutočnil turistický zájazd do prekrásneho národného parku Triglav v Julských Alpách.

V stredu ráno sme vyrazili autami zo Žiliny a presunuli sa do Slovinska – Mojstrany k Aljaževovmu domu, odkiaľ sme už po vlastných začali vystupovať k Domu Valentina Staniča pod Triglavom (2.314 mnm), kde sme boli ubytovaní. Na začiatok to bol najnáročnejší výstup po ferate A/B, prevýšenie 1.300 m. Cesta nám trvala 5 – 6,5 hod. Aby náročný výstup nebol dosť, naše nervy preverila krátka ale intenzívna búrka z tepla, ktorá nás na polhodinu zastavila vo výstupe.

V nasledujúcich dňoch sme postupne vystúpili na Triglav (2.864 mnm) cez Rž (2.538 mnm), Kredaricu (2.540 mnm) a Malý Triglav (2.739 mnm); a následne zdolali i všetky okolité kopce: Cmir (2.393 mnm),  Vrbanovu Špicu (2.296 mnm), Rjavinu  (2.532 mnm) i Begunsky vrch (2.462 mnm).

Pri výstupe na Triglav mali niektorí z nás šťastie a stretli olympijskú víťazku v biatlone Anastaziu Kuzminovu, ktorá sa s jednou skupinkou aj odfotila na vrchole Triglavu (vrcholová fotka so slovenskou zástavou). Druhá skupina síce také šťastie nemala, ale zato na vrchole stretla všetky finalistky súťaže miss Slovinsko, ktoré sa na vrchole akurát fotili 🙂

Počasie nám prialo, zdolali sme všetky vrcholy, ktoré sme mali v pláne a príroda nás odmenila nádhernými výhľadmi po okolitých vrcholoch a do údolí. Našli sme aj dostatok času na oddych, opaľovanie sa a spoločenskú zábavu. Spokojní a plní pozitívnych zážitkov sme v nedeľu ráno začali zostupovať späť k Aljaževovmu domu k autám a čakala nás cesta na Slovensko. Cestou sme sa ešte zastavili pri vodopádoch Perečník a v Krajnskej Gore, kde vyhrala niekoľko pretekov naša známa lyžiarka Veronika Zuzulová. A potom hurá domov.

Všetci veľmi ďakujeme organizátorom a zároveň inštruktorom VHT Martinovi Honsovi a Mariánovi Magdolenovi, ktorí venovali svoj čas a zorganizovali perfektný zájazd.

Fotky z akcie si môžete pozrieť v galérii Google Photos.

Miťo Conev

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *